ZAKWASZENIE ORGANIZMU? TWÓJ CICHY I PODSTĘPNY WRÓG!

Praca naszego organizmu to jak wielkie zadanie wykonywane przez laboratorium chemiczne, które cały czas pracuje nad tym, by zachować odpowiednią równowagę wszystkich przemian chemicznych.

Nawet niewielkie odchylenie od normy może spowodować wiele niekorzystnych skutków dla naszego organizmu. Nasze nawyki żywieniowe prowadzą do zakwaszania organizmu, które doprowadzi do zużycia rezerw i wyczerpania systemów buforowych. Nadwyżka kwasów nie może być zneutralizowana więc magazynowana jest w tkankach miękkich oraz stawach, szczególnie paluchów stóp, łokci, rąk i kolan.

Jak dochodzi do zakwaszenia?

Spożywając różnorakie posiłki będziemy dostarczać do organizmu składniki mineralne, które są niezbędne do tego, by utrzymywać równowagę kwasowo – zasadową, która jest głównym elementem umożliwiającym prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jeśli spożywa się zbyt duże ilości produktów kwasotwórczych do których należą białka zwierzęce czy węglowodany szybko będzie dochodzić do zakwaszenia. Pojawi się nadmiar kwaśnych pozostałości po przemianie materii. Poziom kwasów we krwi będzie rósł również w momencie, gdy będziemy żyć w stresie, pośpiechu, będziemy stosować monotonne kuracje odchudzające.

Kwasy wpływają na starzenie się tkanek, zmarszczki, bóle oraz opuchnięcia, gdy organizm będzie zatrzymywał wodę chcąc ją rozcieńczyć czy zapobiec zniszczeniom. Komórki rakowe szybko rozwijają się w kwaśnym środowisku co również będzie niebezpieczne. Jeśli jesteśmy zakwaszeni organizm na pewno nam to pokaże. Pojawiać się będą bóle głowy, niestrawności, pryszcze, krosty i zaziębienia. Przy zakwaszeniu nasz organizm traci wiele energii i ma problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu pH krwi. A jeśli nie byłoby takiego problemu można by było energię nieco inaczej pożytkować.

UWAGA:

Jeśli zakwaszenie będzie się utrzymywać rozwijać się mogą poważne choroby takie jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nowotwory czy zmiany zwyrodnieniowe w stawach. U wielu osób pojawia się problem z nadwaga. Musimy się również liczyć z tym, że zacznie się pojawiać problem ogólnego zmęczenia, nie będziemy mogli się koncentrować, będą zaburzenia snu, napięcie nerwowe oraz problemy z depresją. Częste infekcje, zaparcia czy łamliwość paznokci.