WPŁYW ZAKWASZANIA NA STAN ZDROWIA ORGANIZMU

Dlaczego zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej jest tak bardzo ważne?

Okazuje się, że jest to bardzo ważna kwestia, a nadal wiele osób w ogóle o to nie dba. Przede wszystkim chroniczne zakwaszenie organizmu to problem, z którym zmagać się musi wielu naszych rodaków. Może to prowadzić do poważnych niedyspozycji i chorób, dlatego powinniśmy się tym zainteresować i szukać rozwiązania takich właśnie problemów. Nasz organizm to skomplikowany i precyzyjnie działający mechanizm, w którym dochodzi do różnorakich procesów. Mają one ogromne znaczenie na nasze reakcje biochemiczne oraz elektroniczne.

Wszystkie te reakcje mogą mieć odpowiedni przebieg tylko w momencie, gdy uda się przygotować ściśle określone warunki. Cały ludzki metabolizm to skomplikowana gra, w której mamy pewnie granice tolerancji, ale są one jednak bardzo wąskie, dlatego o zaburzenie nie będzie trudno i to poważny problem. Wszystkie reakcje jakie mają miejsce i cały proces przemiany materii wymaga obecności konkretnych substancji ważnych dla naszego organizmu i zdrowia.

 

Dodatkowo obok nich potrzebne będą również inne warunki takie jak temperatura czy też odpowiednie pH co będzie związane z odpowiednim stężeniem zasad oraz kwasów. Różnorodne procesy, wszelkie skomplikowane reakcje będą już na poziomie każdej pojedynczej komórki. Każda z nich to jak mikrokosmos, w którym tętni życie i wiele się dzieje. Od tego czy komórki w naszym organizmie odpowiednio pracują zależy czy tkanki, narządy oraz organizm będą należycie pracować. Istnieje niezbędna potrzeba utrzymywania cały czas równowagi kwasowo zasadowej właśnie już na poziomie każdej pojedynczej komórki. Właśnie zjawisko zakwaszania nadal jest bardzo często lekceważone.

Dlaczego tak się właśnie dzieje?

Przede wszystkim zakwaszenie wiąże się z konkretnymi zmianami w naszym organizmie. Takim największym problemem dla organizmu są jednak zakwaszenia przewlekłe, które będą się utrzymywać stale w naszym organizmie. Utajone zmiany, które nie będą od razu widoczne to poważny problem, z którym nie będzie można sobie łatwo poradzić. Często takie elementy są lekceważone i nie będzie się na nie zwracać uwagi. Dalej niestety mogą prowadzić do poważnych zaburzeń i wielu chorób cywilizacyjnych.