Zobacz również

Objawy zakwaszenia organizmu

Osłabienie, problemy skórne czy ciągłe infekcje. To na pewno skutki zakwaszenia organizmu. Okazuje się, że obecnie nawet 8 na 10 mieszkańców w Europie ma problem z zaburzoną równowagą kwasowo zasadową. Objawiać się może ona na wiele sposobów. Jak więc można wyczuć, że coś jest nie tak

1. Na czym polega zakwaszenie organizmu?

Jeśli zależy nam na tym, by wszystkie przemiany w naszym organizmie przebiegały w odpowiedni sposób będzie trzeba zachować odpowiednie pH krwi. Powinno ono wynosić między 7,35 a 7,45. Uzależnione będzie od pracy poszczególnych układów, w tym trawiennego, krążeniowego, hormonalnego czy też sprawnego wydalania nadmiaru dwutlenku węgla przez płuca oraz kwasów przez nerki. Jeżeli będzie nam zależeć na tym, by wszystkie mechanizmy pracowały bez zarzutu warto dbać o to, by dostarczać z pożywieniem wszystkie cenne dla naszego organizmu składniki mineralne.

Jeśli będzie ich brakować nasz organizm nie będzie w stanie poradzić sobie z efektami ubocznymi przemiany materii. Wtedy właśnie będzie zachodzić zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej a więc tak zwane zakwaszenie organizmu.

2. Jak rozpoznać zakwaszenie?

Nadmiar kwasów w organizmie objawić się może na różne sposoby. Na początku będzie nam to sygnalizował układ trawienny. Zaczną się pojawiać kłopoty z trawieniem, wzdęcia czy też uczucie przepełnienia oraz nieprzyjemny posmak w ustach. Nadmiar kwasu mlekowego będzie powodował ból mięśni, pojawią się bóle kręgosłupa oraz zapalenie stawów. Zakwaszenie będzie można rozpoznać również po kondycji zębów, włosów oraz paznokci. Włosy zaczynają wypadać, paznokcie stają się łamliwe, zęby podatne na próchnicę. Zaczną się również pojawiać problemy związane ze skórą między innymi wypryski jak u nastolatków. Dodatkowo pojawi się również nieestetyczna pomarańczowa skórka. Skutki zakwaszenia Jeśli zmiany są niewielkie to jednak procesy metaboliczne będą zaburzone.

Dlatego zakwaszenie będzie rzeczywiście niebezpieczne dla naszego organizmu i będzie trzeba na to uważać. Pojawia się również większe ryzyko schorzeń takich jak cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza, miażdżyca czy nadwaga. Zakwaszeniu będą towarzyszyć również inne dolegliwości, które będą związane z ciągłym zmęczeniem.

Sprawdź działaniu suplementu diety ProDeacid: http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki